Lapkritis 2015

Kompensacinis atlyginimas už atgaminimą asmeniniais tikslais bus išmokėtas registruotiems autoriams

AVAKA informuoja, jog jau 2015 m. gruodžio mėnesį AVAKA narius pasieks pirmasis autoriams paskirstytas kompensacinis atlyginimas už kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais (taip vadinamas Tuščios laikmenos mokestis). Dėl to yra labai svarbu, kad visi audiovizualinių kūrinių autoriai, kurių kūriniai per 2014 metus buvo viešai rodyti kino teatruose, išleisti DVD formatu, transliuoti Lietuvos TV kanaluose ar sukūrė savo filmus 2014 metais, registruotųsi AVAKA’oje bei gautu priskaičiuotą atlyginimą. 

Atkreipiame dėmesį, jog teisę gauti Tuščios laikmenos atlyginimą, autorius negali perduoti kūrinio gamintojui (prodiuseriui) ir jis bus išmokėtas tik kūrinių autoriams. 

Išmokant atlyginimą labai svarbu, jog autorius būtų AVAKA narys. Toks atlyginimas bus išmokamas tik AVAKA nariams ir jei autorius nebus sudaręs narystės sutarties su AVAKA, atlyginimo išmokėti jam neturėsime galimybės. 

Registruotis asociacijoje AVAKA autoriai kviečiami iki 2015 m. lapkričio 16 dienos.

Daugiau informacijos autoriams dėl narystės asociacijoje AVAKA Jums bus suteikta telefonu 8 620 52877, arba el. paštu inga@avaka.lt, info@avaka.lt

AVAKA prizas jauną kūrėją įkvėpė naujiems darbams

Konkursinėje programoje „Naujasis Baltijos kinas“ buvo renkami du nugalėtojai – geriausias lietuvių režisieriaus darbas ir geriausias Baltijos šalių filmas. Dėl šio titulo varžėsi 14 filmų – 5 lietuvių, 6 estų ir 3 latvių. Juos vertino įspūdį paliekanti komisija, kuriai vadovavo kino pasaulyje svarbus kritikas Neilas Youngas, įtakinga Norvegijos kino režisierė ir scenaristė Anja Breien ir Liubeko Šiaurės šalių kino dienų meno vadovė Linde Fröhlich.

Jų bendru sprendimu geriausiu lietuvišku konkurso darbu išrinktas režisierės A. Urbaitės 26 minučių filmas apie žmonių santykius „Tiltai“. Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA jo kūrybinei komandai skyrė 3 tūkstančių eurų prizą, kuris režisierę ypač pradžiugino.

„Šio įsteigto prizo mums labai reikėjo ir jo labai norėjosi. Nors jaučiau, kad mūsų galimybė – 50 prie 50. Tikėjausi sulaukti savo filmo vardo „specialiųjų paminėjimų“ sąraše, bet jo nepelniusi suspaudžiau kėdės kraštus“, – prisipažįsta Austėja, netrukus patyrusi saldų laimėjimo jausmą.

„AVAKA nuolatos remia ir skatina jaunuosius lietuvių kino kūrėjus, kadangi manome, jog labai svarbu yra padėti autoriams ir prodiuseriams žengti savo pirmuosius žingsnius kino ir televizijos pasaulyje. Man „Tiltai“ ypač patiko. Dėl to labai džiaugiuosi komisijos sprendimu jį paskelbti ne tik geriausiu lietuviškuoju, bet ir visų trijų Baltijos šalių sėkmingiausiu filmu“, – teigė AVAKA vadovas Darius Vaitiekūnas. 

Didįjį laimėjimą – „Vilniaus kino klasterio“ 10 tūkst. eurų vertės kino aparatūros nuomos paslaugas būsimam kino projektui laimėjusi A. Urbaitė sako, kad tai jau buvo kaip sapnas.

„Kai vos atsisėdusi atgal į vietą išgirdau komisiją antrąkart tariant žodžius apie upę, mane ištiko kažkas panašaus į šoką. Palyginčiau tą jausmą nebent su akimirka, kai tik pradedi pabusti po nualpimo, kai dingsta erdvė ir sienos išsisklaido. Nemaniau, kad tokia galimybė išvis egzistuoja, akimirką sudvejojau, kad čia tik mano tokia laki fantazija ir net išsigandau, ar tikrai turėčiau stotis? Spėjau net pasvarstyti, kaip būtų gėda, jei nueičiau į sceną, kai iš tiesų pasakė visai ne mano vardą“, – emocionaliai pasakojo režisierė. 

Vis dėlto, klaidos nebuvo – A. Urbaitės filmas išties triumfavo dukart. „Deja, nemačiau visos Baltijos šalių programos, todėl vargu ar galiu konstruktyviai atsakyti, kuo mano filmas išsiskyrė iš kitų. Galbūt jį žiūrint pasijuto, kiek meilės ir pastangų į jį buvo įdėta, o gal jis tiesiog perdavė tai, ką turėjo perduoti? O gal ir viena, ir kita“, – kalbėjo „Tiltų“ režisierė. 

AVAKA premiją ji pirmiausiai investuos į filmo platinimą. „Norime keliauti per festivalius, džiaugiamės, kad dabar turėsime finansines galimybes teikti paraiškas. Ir skolų už gamybą vis dar turime...“ – sakė Austėja.

Be to, režisierė prasitarė, kad tebelaukia dėl finansinių kliūčių nepradėta montuoti dokumentinio filmo medžiaga. „Gal pats laikas jos imtis?“ – svarstė jaunoji kūrėja.

Nuotrauka: Scanorama

Ką turi žinoti kūrėjas apie jo kūrinių sklaidą internete?

        AVAKA seminarų ciklas “Kita kūrybos pusė” netrukus užbaigs pirmąjį savo etapą. Lapkričio 26 d. Kviečiame visus kūrėjus ir besidominčius autorių teisių apsauga ir įgyvendinimu šiuolaikinių technologijų aplinkoje į paskutinįjį šiais metais seminarą, kurio tema “Kūrėjas ir internetas – iššūkiai ir galimybės”. Seminare savo patirtimi ir įžvalgomis dalinsis Intelektinės nuosavybės apsaugos centro vadovas Vytas Simanavičius.
“Šiandienos kontekste tai yra labai aktuali ir svarbi tema, kuri vienaip ar kitaip įtakoja kiekvieną kūrėją ar kūrinių naudotoją. Interneto skvarba į mūsų visų gyvenimus yra milžiniška ir kiekviename žingsnyje mes susiduriame su interneto suteikiamomis galimybėmis ir iššūkiais. Kalbant apie autorių darbus, internetas yra ne tik puikus būdas skleisti informaciją apie savo kūrybą, tačiau tai sudaro ir nemažai problemų dėl neteisėto kūrinių platinimo internete bei piratavimo. Visos šios temos bus paliestos seminaro metu ir labai kviečiu visus pasinaudoti proga ir užduoti rūpimus klausimus seminaro pranešėjui” – sakė AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas.
Atskleisti temos aktualumą padės seminaro pranešėjas, kuris turi didelę darbo patirtį ginant autorių teises internete. Kalbėsime ir diskutuosime šiomis temomis:

• Audiovizualinių kūrinių kūrėjų autorių teisių pažeidimai internete. 
• Kokios yra pasaulinės teisių gynimo tendencijos – pažeidimų būdai, jų identifikavimas, galimi gynimo           būdai, galimybės stabdyti neteisėtai platinamą turinį.
• Kaip iki minimumo sumažinti neteisėtą kūrinių platinimą.
• Interneto vartotojai, jų elgesio algoritmas ir teisėtų platinimo platformų įtaka daromiems pažeidimams.

      Kviečiame visus pasinaudoti puikia galimybe ir apsilankyti paskutiniame šiais metais nemokamame seminare iš seminarų ciklo “Kita kūrybos pusė”. Seminaras įvyks š. m. lapkričio 26 d. ketvirtadienį, 14 val. Vilniaus mokytojų namų “Svetainės” salėje. Užsiregistruoti į seminarą kviečiame adresu www.avaka.lt/seminarai