Balandis 2016

AKA ir AVAKA Kino pavasaryje: Kino ruporas ir diplomas kūrėjui

Autorinio kino aljanso (AKA) apdovanojimai už nacionalinio kino sklaidą 2015 metais šįmet rengiami kartu su Audiovizualinių kūrinių autorių asociacija (AVAKA). „Kino ruporas“ ir diplomas kūrėjui, kino gamybos kompanijai ar organizacijai bus įteikti Vilniaus festivalio „Kino pavasaris“ renginio metu balandžio 11-ąją.


Įteikti apdovanojimai, įvertinantys filmų sklaidą 2015 metais

Pirmadienį ketvirtą kartą įteikti Autorinio kino aljanso (AKA) apdovanojimai. AKA veiklos prioritetas yra lietuviško kino žinomumo didinimas, o prizas „Kino ruporas“ nuo kitų šalies apdovanojimų skiriasi tuo, kad yra teikiamas už geriausią tarptautinę ir nacionalinę kino sklaidą. 
Šiais metais AKA apdovanojimai, įvertinantys filmų sklaidą 2015 metais, surengti kartu su Audiovizualinių kūrinių autorių asociacija AVAKA. Prizai įteikti Vilniaus festivalio „Kino pavasaris“ lietuviškų filmų apdovanojimų vakaro metu. 

Plačiau:

Kviečiame į Visuotinį narių susirinkimą

Informuojame, jog 2016 m. gegužės 2 d. 11:00 val. šaukiamas  Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA Visuotinis narių susirinkimas, kuris vyks Lietuvos kinematografininkų sąjungos patalpose Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje. Nesusirinkus kvorumui, (1/2 asociacijos narių) pakartotinis Visuotinis narių susirinkimas šaukiamas 2016 m. gegužės 4 d.  11:00 val. Lietuvos kinematografininkų sąjungos patalpose Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje.

Visuotinio narių susirinkimo darbotvarkė:

1. AVAKA 2015 m. veiklos, finansinės ir audito ataskaitų tvirtinimas žiūrėti čia;
2. Kompensacinio atlyginimo, surinkto audiovizualinių kūrinių autoriams ir gamintojams (prodiuseriams) už audiovizualinių kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais, paskirstymo taisyklių projekto tvirtinimas žiūrėti čia; 
3. Atlyginimo, surinkto audiovizualinių kūrinių autoriams ir gamintojams (prodiuseriams) už audiovizualinių kūrinių retransliavimą, paskirstymo taisyklių projekto tvirtinimas žiūrėti čia
4. Auditoriaus parinkimas iš Tarybos pateiktų auditorių sąrašo.

Dalyvių registracijos pradžia: 10:30; pabaiga:11:00. Dalyviai užsiregistravę po nurodyto termino pabaigos, Visuotiniame narių susirinkime dalyvauja be balsavimo teisės.

Maloniai kviečiame dalyvauti!

*Dokumentai bus patalpinti šioje svetainėje balandžio 21 d.

Už ką reikia mokėti AVAKA, AGATA IR LATGA? Kas tas paslaptingas autorių teisių administravimas?

Nepaisant to, jog kolektyvinio administravimo asociacijos jau skaičiuoja veiklos dešimtmečius, tačiau jų veikla  iki šiol klausimų kelia ne tik kūrinių naudotojams, verslininkams, bet ir patiems kūrėjams dėl organizacijų paskirties, veikimo principų. Deja, neretai visuomenė tokio tipo organizacijas suvokia kaip dar vieną mokestinę naštą ar įpareigojimą. Sakome, „deja“, kadangi tikroji bei kilnų tikslą turinti kolektyvinio administravimo prigimtis yra daug šviesesnė, bet nepastebėta.

Balandžio 28 d. AVAKA organizuoja jau 13 – ąjį seminarą, kurio tema „Kolektyvinio autorių teisių administravimo aspektai“. Šį kartą „Kita kūrybos pusė“ seminare kalbėsime apie Lietuvoje veikiančias kolektyvinio administravimo organizacijas ir jų veiklą: kas, kur, kada, kodėl, už ką?

Seminaro lektorius, intelektinės nuosavybės teisė srities specialistas, advokatas Andrius Iškauskas  pasakos apie „paslaptingąjį“ kolektyvinį autorių ir gretutinių teisių administravimą, paaiškins už ką pinigus renka AVAKA, AGATA, LATGA.  Kodėl ir kiek moka kabelinių televizijų operatoriai, viešbučiai, restoranai, sporto klubai? Ar gali nemokėti? Andrius Iškauskas kalbėdamas apie būsimą pranešimą pažadėjo seminaro metu demistifikuoti kolektyvinį autorių administravimą.

AVAKA direktorius Darius Vaitiekūnas džiaugiasi, kad seminaras suteikia progą paprastais žodžiais ir betarpišku bendravimu kūrinių naudotojams ir kūrėjams priminti, kad kolektyvinio administravimo asociacijos yra tarsi tiltas jungiantis abi suinteresuotas šalis bei padedantis joms sklandžiai komunikuoti: naudotojams teisėtai naudoti kūrinius, o kūrėjams gauti tinkamą, Įstatymo garantuojamą atlygį. 


AKTUALU:

Seminaras, kaip ir visuomet vyks Vilniaus mokytojų namų salėje „Svetainė", Vilniaus g. 39, Vilniuje,             balandžio 28  d. 14 val.
Atsakysime į individualius klausimus:  klauskite iš anksto: el. paštu projektai@avaka.lt;
Jei pageidaujama, nemokamai dalyviams yra išduodami sertifikatai:  pageidavimą siųskite el. paštu             projektai@avaka.lt;
Jei dar nespėjote užsiregistruoti atlikite registraciją: http://avaka.lt/seminarai.

Seminarų ciklas "Kita kūrybos pusė" dalinai finansuojamas pagal LR Kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą. 

Kviečiame dalyvauti!

Sveikiname Pasaulinės intelektinės nuosavybės dienos proga

Gerbiamieji,

Kaip ir kasmet balandžio 26-ąją  minime Pasaulinės intelektinės nuosavybės dieną. Asociacija AVAKA sveikina visus kūrėjus ir prodiuserius!
Balandžio 26-oji taip pat yra ta diena, kuri  įprasmina mūsų, kaip asociacijos darbuotojų,  profesinį kelią ir pastangas siekiant prisidėti prie teisėto kūrinių naudojimo bei deramo teisių gynimo! 
Linkime Jums kūrybiškumo bei palankių sąlygų kurti! 

AVAKA


Dėmesio: Terminas AV kūrinių registracijoms pateikti gegužės 31 d.

Kaip ir kasmet primename apie terminą pateikti informaciją bei AV kūrinių registracijas, reikalingas kompensacinio atlyginimo už  atgaminimą asmeniniais tikslais 2015 m. paskirstymui. 

Šis paskirstymas bus atliktas iki 2016 m. liepos 15 d. 
Terminas duomenų ir AV kūrinių registracijos pateikimui: Gegužės 31 d

Jūsų patogumui:
- žemiau pridedame lentelę/instrukciją kokia informacija, kada ir kokioje institucijoje turi būti pateikta;
- informuojame apie galimybę registruoti AV kūrinius elektroniniu būdu. Dėl Elektroninės AVAKA duomenų  bazės naudojimosi sutarties pasirašymo ir prisijungimo duomenų suteikimo kreipkitės el. paštu inga@avaka.lt.

R A G I N A M E nepraleisti registracijos termino, kadangi nespėjus užregistruoti kūrinių, atlyginimas už 2015 m. galės būti išmokėtas  tik kito paskirstymo  metu kitais metais.

Kilus klausimams, prašome kreiptis:
Telefonu: (+370) 620 52 877
El. paštu: klausimai dėl registracijos: inga@avaka.lt; klausimai dėl autorių teisių, sutarčių ir kt: info@avaka.lt.
Taip pat kviečiame atvykti į AVAKA biurą pasikonsultuoti: adresas Vingrių g. 6a, Vilnius.