Birželis 2016

Už viso gyvenimo nuopelnus „Auksine gerve“ ir AVAKA piniginiu prizu apdovanota montažo režisierė Izabelė Pinaitytė: „Aš niekada net tokių svajonių neturėjau“

Gegužės 27 d. įvyko jau 9-ieji Lietuvos kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Iškilmingos ceremonijos metu buvo apdovanoti geriausi praėjusių metų kino filmai, aktoriai, režisieriai bei kiti kino bendruomenės nariai. Šiemet „Auksine gerve“ už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškam kinui buvo apdovanota montažo režisierė Izabelė Pinaitytė.

„Auksinę gervę“ montažo režisierei įteikė apdovanojimų globėjas Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. Kukli moteris apdovanojimą priėmė drovėdamasi savo pasiekimų ir tikino apie tokį įvertinimą niekada net nesvajojusi. „Man tai labai svarbus šis apdovanojimas. Labai džiugu. Žinot, nustebau, nes aš niekada net tokių svajonių neturėjau. Galvojau, kad dabar mano amžiuje jau viskas baigėsi, ramiai sau ilsiuosi ir sode dirbu“, - aprimus įspūdžiams kalbėjo I. Pinaitytė. Daugiau kaip prieš penkiasdešimt metų kino pasaulyje pradėjusi dirbti I. Pinaitytė prisidėjo prie jau klasika tapusių lietuviškų filmų: „Niekas nenorėjo mirti“ (rež. Vytautas Žalakevičius), „Ave, vita“ (rež. Almantas Grikevičius), „Jausmai“ (rež. Algirdas Dausa, Algimantas Grikevičius), „Faktas“ (rež. Algimantas Grikevičius) ir kitų.

Kino režisierė atskleidė, kad kinas jos gyvenime atsirado spontaniškai.„Besimokydama rusų kalbos literatūrą, tiesiog norėjau kažkur įsidarbinti, kad galėčiau užsidirbti. Taip atsiradau kino sferoje. Pradėjau dirbti, pradėjo sektis, todėl ir pasilikau. Iš pradžių padėdavau filmams kurti muziką, po to prasidėjo rimtas ir savarankiškas darbas su filmais. Dirbau ir su Marijonu Giedriu, Arūnu Žebriūnu, Raimondu Vabalu ir kitais“, - pasakojo kino režisierė pridurdama, kad literatūros studijų pagrindai padėjo perprasti ne vieną kino filmą. „Į užtarnautą poilsį išėjau jau daugiau, nei prieš dvidešimt metų, bet turėjau minčių dar grįžti į kiną. Teko šiek tiek dirbti su reklamomis. Ten susipažinau su kompiuteriu“, - pasakojo garbingą amžių pasiekusi I. Pinaitytė. „Auksinės gervės“ laureatė prisipažino, kad lipdama atsiimti šios ypatingos statulėlės, labai jaudinosi: „Ceremonija buvo labai graži, viskas buvo labai gražu. Bet aš labai jaudinausi, viskas man buvo neįprasta. Aš nesu iš tų kalbėtojų, aš esu daugiau klausytoja. Man labiau patinka klausyti, nei kalbėti, todėl ypatingai jaudinausi lipdama ant scenos.

“Šiemet Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacija AVAKA įsteigė specialų piniginį prizą „Auksinės gervės“ laureatei. Todėl be prestižinės gervės statulėlės, I. Pinaitytei buvo įteiktas ir nemenkas piniginis prizas. 

„Pirmosios apdovanojimų ceremonijos buvo organizuotos būtent Asociacijos AVAKA, todėl labai džiaugiamės mūsų sėkmingu ir tvariu bendradarbiavimu su Lietuvių kino akademija. Šiais metais AVAKA Taryba priėmė sprendimą, kad turime žengti naują žingsnį ir „Auksinės gervės“ laimėtojui skyrėme piniginį prizą. Žinoma, tai labai simboliška suma lyginant su indeliu, kurį Lietuvos kino industrijos raidoje paliko šių metų „Auksinės gervės“ laimėtoja ponia Izabelė Pinaitytė. Tačiau labai tikiuosi, jog tai buvo maloni staigmena  ir parama, kuri garbaus amžiaus kūrėjams yra labai reikalinga“, - kalbėjo AVAKA vadovas Darius Vaitiekūnas. 

Lietuvių kino akademijos (LiKA) prizas – „Auksinė gervė“ – yra teikiama už viso gyvenimo nuopelnus lietuviškam kinui. Iki šiol šią statulėlę yra gavusios legendinės aktorės Gražina Balandytė, Vaiva Mainelytė, Eugenija Pleškytė, aktoriai Donatas Banionis ir Regimantas Adomaitis, operatorius Jonas Gricius, režisieriai Marijonas Giedrys ir Arūnas Žebriūnas, kino dailininkas Algirdas Ničius. 

LiKA sveikina visus apdovanojimų laureatus ir dėkoja partneriams prisidėjusiems prie šiemetinės kino šventės „Sidabrinė gervė“. 

LiKA informacija

Kviečiame į Neeilinį visuotinį narių susirinkimą

Informuojame, kad 2016 m. liepos 4 d. 11:00 val. šaukiamas  Audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA neeilinis visuotinis narių susirinkimas, kuris vyks Lietuvos kinematografininkų sąjungos patalpose Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje. Nesusirinkus kvorumui, (1/2 asociacijos narių) pakartotinis neeilinis visuotinis narių susirinkimas šaukiamas 2016 m. liepos 7 d. 11:00 val. Lietuvos kinematografininkų sąjungos patalpose Vasario 16-osios g. 8, Vilniuje. 
Visuotinio narių susirinkimo darbotvarkė:
1. Dėl Teisminiu keliu gautų sumų ir  kompensacijos išmokėjimo AVAKA nariams tvarkos patvirtinimo;
2. Dėl rezoliucijos patvirtinimo dėl kompensacinio atlyginimo už audiovizualinių kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais administravimo Lietuvoje.

Dalyvių registracijos pradžia: 10:30; pabaiga:11:00. 
Dalyviai užsiregistravę po nurodyto termino pabaigos, Visuotiniame narių susirinkime dalyvauja be balsavimo teisės.

Su dokumentais galima susipažinti AVAKA patalpose Vingrių g. 6a, Vilniuje,

Kviečiame dalyvauti! 

Ekskursija po kūrėjo piniginę

Po ilgojo Joninių savaitgalio kviečiame kūrėjus paskutinį kartą prieš vasaros atostogas ir sudalyvauti AVAKA seminare „Kita kūrybos pusė“ – „ Ekskursija po kūrėjo piniginę“. Birželio 30 d. seminaro tema ir jos formatas šį kartą parengtas pagal Jūsų komentarus ir pageidavimus: kaip įmanoma paprasčiau ir suprantamiau apie tai, kas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti neįkandama. Kūrėjo pinginė – tokią temą padiktavo poreikis kūrėjams pasufleruoti kaip palengvinti ir kaip susigaudyti finansų džiunglėse. 

Seminarą ves auditorė, lektorė Jurgita Navikienė, kuri jau turėjo galimybę susipažinti su AVAKA seminarų „Kita kūrybos pusė“ dalyviais ir išgirsti jų lūkesčius bei labiausiai rūpimas temas. 

Ne kiekvienas kūrėjas seka įstatymų pataisas ir naujausias nuostatas, todėl seminaro metu bus aptartos naujovės įtvirtintos Darbo kodekse, iš kurių viena kalba apie nenustatytos apimties darbo, dar vadinamas „nulio valandų“, sutartis, kurios ypatingai gali būti naudingos kūrybinį darbą dirbantiems žmonėms.
 
Lektorė 3 valandų trukmės seminare taps Jūsų konsultante, kuri atsakys į individualius klausimus, kuriuos galite užduoti ir iš anksto taip sudarydami sąlygas paruošti asmeniškai Jums pritaikytą atsakymą. Nepraleiskite tokios galimybės. Galbūt sužinosite, kad esate pasirinkę netinkamą atlygio metodą, o galbūt Jums patogiau būtų dirbti pasirenkant kitą verslo formą neidirbate šiuo metu. 

Seminaro metu išgirsite, ar būtina registruoti veiklą norint gauti pajamas, išskirsime autorinio atlyginimo ir honoraro bei apmokestinimų skirtumus. Lektorė teigia, kad ne mažiau svarbu finansus ne tik uždirbti, bet ir juos tinkamai panaudoti. Tai reiškia, kad seminare gausite naudingų patarimų apie tai kaip galima "įdarbinti" Jūsų uždirbtus pinigus: nuo pensijų kaupimo sistemos iki "investicijos" į save.

Ateik vienas arba su savo buhalteriu!  

   AKTUALU:
- Seminaras, kaip ir visuomet vyks Vilniaus mokytojų namuose Vilniaus g. 39, Vilniuje, birželio 30 d. 14val.         Trukmė – iki 3 val.
- Dėmesio, atvykę į seminarą sekite nuorodas, šį kartą susitiksime kitoje nei įprastai salėje!
- Seminaras nemokamas.
- Išankstiniai klausimai:  klauskite iš anksto: el. paštu projektai@avaka.lt
- Jei dar nespėjote užsiregistruoti atlikite registraciją: http://avaka.lt/seminarai.

Seminarų ciklas "Kita kūrybos pusė" dalinai finansuojamas pagal LR Kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą.

Kviečiame dalyvauti!


Foto: Auditorė Jurgita Navikienė