"Kino pavasaris" su lietuviškų filmų gausa jau ne už kalnų


Kovo 23 d. – balandžio 6 d.  pavasarį pasitinkantis kino festivalis „Kino pavasaris“ džiugins lietuviško kino gausa. 

Lietuviško kino programoje išvysite lietuvių režisierių: Andriaus Blaževičiaus („Šventasis“), Audriaus Stonio („Moteris ir ledynas“), Karolio Kaupinio („Budėjimas“), Gedimimo Šiaulio („Kaukai“), Kamilės Milašiūtės („Motinos diena“), Tomo Ramanausko („Po mirties prieš pragarą“), Linos Lužytės („Palaukit mūsų“), Rimanto Oičenkos „Holivudas pasiūlė per mažai“ filmus, bei Živilės Gallego prodiusuotą „Žmogus, kuris mokėjo 75 kalba“ filmą. 

Studentų konkursinėje programoje pamatyti galėsite Saulės Bliuvaitės („Gyvenimas yra gražus ir niekada nesibaigia“), Vismantės Ruzgaitės („Kosminis triušis“), Ievos Lukauskaitės („Mažoji elegija“), Julijos Paškevičiūtės („Pasivaikščiojimas augalų pasaulyje“), Emilijos Juzeliūnaitės („Pokalbiai“), Ievos Šakalytės („Tulpių nėra“) filmus.

Programoje „Lietuviai svetur“ bus rodomi Elvinos Nevardauskaitės („Atmink iš molio esi“),  Gerdos Paliušytės  („Troškimas, kad pavyktų”) filmai. 

Taip pat pirmą kartą Lietuvos kino teatruose bus parodytas Douglaso Gordono filmas „Neturėjau kur eiti“. Tai istorija apie lietuvių kilmės JAV kino kūrėją Joną Meką. 

Festivalio metu vyks ne tik lietuviško bei kino iš viso pasaulio peržiūros, bet ir aštuntus metus organizuojama tarptautinė „Meeting Point – Vilnius“ (Balandžio 4 – 6 d.) konferencija, kurioje kino industrijos atstovai iš viso pasaulio dalinasi patirtimi, dalyvauja uždarose kino peržiūrose ir Europos kino forume.

Festivalio programą rasite čia >>>