Naujausi Lietuvių filmai debiutavo Trieste


Tarp kitų Baltijos šalių bei Prancūzijos filmų Trieste vykusiame kooprodukcijos forume „When East Meet West“ debiutavo naujausi lietuvių autorių filmai. 

Italijoje pristatytas audiovizualinių kūrinių autorių teisių asociacijos AVAKA narės Marijos Stonytės kino projektas  „Švelnūs kariai“ („Gentle Warriors“) bei Tomo Smulkio „Žmonės, kuriuos pažįstame“  („People We Know Are Confused“). 

Parodytas jau ne viename tarptautiniame festivalyje pristatytas Andriaus Blaževičiaus filmas „Šventasis“ („The Saint“), kurį žiūrovai Lietuvoje išvys jau šiais metais. Filme pasakojama apie darbo netekusį vyrą, jo kasdienybę ir Jėzų Kristų išvydusio vyro paieškas. 

Neliko nepastebėtas ir Audriaus Stonio filmas „Moteris ir ledynas“ („Woman and Glacier“) – tai intriguojanti istorija apie Kazakstane gyvenančią, ledyno tyrinėjimams pasišventusią lietuvių mokslininkę Aušrą Revutaitę. 

Tumpametražių filmų programoje debiutavo jaunojo režisieriaus Lauryno Bareišos filmas „Kupranugaris“ („The Camel“), pasakojantis apie dviejų zoologijos sodo prižiūrėtojų gyvenimą bei kupranugario likimą zoologijos sode. Kaip teigia pats režisierius: „Šiame filme man buvo svarbu pavaizduoti abejingumo problemą biurokratinėje sistemoje“.

Taip pat dokumentinių filmų programoje „Last Stop Trieste“ pristatytas Arūno Matelio dokumentinis filmas „Gregoriai. Kita planeta“ („About Stops Runs And Bananas”). 

Daugiau skaitykite >>>

Nuotrauka: WEMW 2017, 3-ioji forumo diena
Fotografai: Katja Galijat, Matjaz Rust